Güven Obalı'nın Eğitim ve Kariyeri: Mezuniyeti, Görevleri ve İş Alanı

Güven Obalı, Türk ekonomist ve akademisyen olarak bilinmektedir. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde tamamlamış, daha sonra yüksek lisans ve doktorasını ise ABD'deki Illinois Üniversitesi'nde almıştır. Obalı, özellikle kamu maliyesi, vergi politikaları ve sosyal politikalar alanlarında uzmanlaşmıştır.

Maliye Bakanlığı'nda çalışmaları

Güven Obalı, 1985 yılında Maliye Bakanlığı'nda memurluk kariyerine başlamıştır. Bakanlıkta öncelikle vergi politikaları ve kamu maliyesi konularında danışmanlık ve yöneticilik görevleri üstlenmiştir. 2005-2009 yıllarında ise Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Kariyeri

Güven Obalı, 2010 yılında disiplinlerarası bir konu olan ekonomi ve psikoloji alanındaki çalışmaları nedeniyle, Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Vakfı (TESEV) tarafından "Üstün Başarı Ödülü"ne layık görülmüştür. Obalı, aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 2015 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde yapmış olduğu çalışmalarına verdiği katkılarından dolayı "Ödüllü Öğretim Üyesi" ödülüne layık görülmüştür.

Güven Obalı, aynı zamanda vergi politikaları, sosyal politikalar ve kamu maliyesi alanlarındaki araştırmaları ile tanınmaktadır. Obalı, ayrıca birçok uluslararası yayında makaleleri ve kitap bölümleriyle yer almıştır. Obalı aynı zamanda birçok uluslararası ve yerel konferansa katılmış, birçok MBA programı ve doktora programında seminerler vermiştir.

Güven obalı bugünlerde Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği Başkanı olarak görev yapmaktadır. Görevini tam yetkiyle yapmak adına her zaman kendisini geliştirmeye devam etmektedir.

Tüm kariyeri boyunca başarılı çalışmaları ve uzmanlık alanlarındaki çalışmalarıyla Güven Obalı, Türkiye'deki ekonomi ve maliye alanlarına önemli katkılarda bulunmuştur. Özellikle vergi politikaları, kamu maliyesi ve sosyal politikalar konularındaki çalışmaları ile tanınan Obalı, gelecekte de bu alanlarda önemli çalışmalar yapmaya devam edeceğinden şüphe yoktur.

Henüz hiç yorum yapılmadı.

wave

Yorum Yap

wave

Çıkmak için ESC tuşuna basın.